11. 1. 2017
Vánoční ohlédnutí

Více fotografií naleznete v galerii.

K tradici českých Vánoc patří betlém. Žáci a studenti našich škol každoročně práce s touto tématikou vystavují na mnoha výstavách.

Využívají všech technik a toto téma zpracovávají jak prostorově, tak i plošně – kresbou, grafikou i malbou.

V kostele sv. Tomáše v letošním roce představili přibližně 65 prací.

Na Kladně – v Zámecké galerii byla obsáhlá výstava betlémů z celé ČR i zahraničí.

Ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů zde byly představeny také práce našich žáků – dva keramické betlémy a jeden papírový vystřihovací betlém.

Autorkou tohoto betlému je studentka Alžběta Rajchlová, která jej na podnět profesorky J. Dlouhé vytvořila na jaře roku 2016.

Betlém byl vydán ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a za podpory Senáru ČR. Tento betlém byl také veřejnosti představen na vánoční výstavě v Senátu ČR, kde vystavovala také své práce Mgr. J. Dlouhá.