4. 1. 2018
Happening 2017

Proměňme na jeden den naši školu ve společenský kaleidoskop. Každá třída představí jeden barevný střípek – jednu subkulturu. Dohromady nám vznikne obraz společnosti, v níž žijeme, a my všichni tak budeme mít možnost nahlédnout do rozmanitosti, která ovlivňuje a formuje nás samotné.

Když jsem toto psala, byla představa školy proměněné v poučnou koláž společenské rozmanitosti spíš přáním než přesvědčením. Nikdo z nás organizátorů netušil, jestli je možné naši vizi naplnit, zkrátka jsme jen doufali, že se s tím vy, studenti, nějak poperete. Teď už je letošní happening za námi a nám nezbývá než říct: nejen, že jste se s tím poprali, ale všichni jste ještě předčili naše očekávání. Chodila jsem po škole ze třídy do třídy a doopravdy jsem měla pocit, že je to všechno skutečné. Fandila jsem v Game of činka, soucítila jsem s osudem člena hooligans, chtěla jsem se okamžitě přidat k rainbow family, běhal mi mráz po zádech při pohledu na scénu mániček. Ocitla jsem se ve víru oné vize barevného společenského kaleidoskopu. A když potom na konci představení hipsterů zaznělo, že rozdílnost je právě to, co nás činí stejnými, věděla jsem, že se náš záměr naplnil.

Děkujeme všem, byl to skvělý zážitek!

Za oktávy Bětka Rajchlová

Fotografie z celé akce naleznte zde (a také na stránkách jednotlivých tříd druhého stupně ZŠ).