13. 9. 2018
Filmový workshop

Na začátku září do Prahy zavítala skupina 16 bakalářských studentů z americké Drexel University. Její studenti přijeli do Prahy nejen za krásami města, ale hlavně, aby si porovnali teorii z univerzitních skript s praxí v reálném světě. Jejich obor se zaměřuje na “leadership and management training in film industry”, a proto se zde setkali se zástupci mnoha firem z tohoto odvětví, jako je Prague Leadership Institute, Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku či třeba Barrandovská filmová studia.

Aby si ovšem vyzkoušeli vedoucí pozici také na vlastní kůži, jedno dopoledne strávili na Malostranském gymnáziu, kde učili místních 60 sekundánů a terciánů anglicky pomocí konverzací a her. V průběhu oněch dvou hodin děti ztratily počáteční ostych, rozmluvily se, a ke konci už vesele konverzovaly s rodilými mluvčími. Pro obě strany to tak byl zábavný, příjemný a přínosný zážitek a věříme, že na něj budou rádi ještě dlouho vzpomínat.

Fotografie z akce naleznete v galerii.