2. 10. 2018
Montpellier

Minulý týden jsme se vrátili z jazykově poznávacího pobytu. Žáci dopoledne chodili do školy a odpoledne vyjížděli za krásami Provence. Levandule sice odkvetla, ale slunečné počasí připomínalo ještě prázdniny. Za dva roky se budeme těšit na nové zážitky. Ty letošní se dočtete v „Postřehu z Provence“ jedné naší studentky:

Montpellier, Saint Marie de la mer, Nîmes, Pont du Gard, Avignon, Orange. Jo, tam jsme všude byli. A hodně jsme zjistili. A i přesto jsme si promluvili s opravdovými Francouzi, s rodinami, u kterých jsme bydleli, především, zvládli studovat ve škole a dokonce se jednou jeli válet k moři.

Francie je krásná a skoro každé klišé je tu pravdivé. Třeba baget, kterým říkají jednoduše chleba, je tu spoustu druhů. No a v každé ulici několikrát se dá koupit sandwich, teda bageta a v ní… cokoliv. Mají opravdu rádi víno a opravdu dobré sýry. A mluví francouzsky (takové hezky rozšířené klišé), což my se skoro naučili taky. Vážně, překvapivě jsme se domluvili a zvládli si nakoupit a tak podobně.

Prostě se nám výlet vydařil. Doufám, že mi ostatní dají zapravdu, že se vracíme unavení, ale spokojení.

Antonie Hrdinová, 7AG