28. 1. 2019
Výměna s Granadou

Příští rok proběhne opět výměna určená pro španělštináře současných tercií a kvart.

Jedná se o výměnu bilingvní, kdy Španělé mají během svého pobytu u nás (1 týden) vše v angličtině a my u nich vše ve španělštině. Španělé by k nám dorazili nejspíše během zimy (leden- únor), my bychom vycestovali na jaře (duben-květen), záleží na aktuálních harmonogramech obou škol, to bude upřesněno na podzim 2019.

Ubytování probíhá v rodinách, program je pak vždy pro všechny společný, pouze o víkendu je každý se svou rodinou, a proto se snažíme, aby si vybraní studenti opravdu sedli a rozuměli.

Partnerskou školou je Instituto de Miguel Cervantes v Granadě. Během našeho pobytu navštívíme například Alhambru, čtvrť Albaicín, katedrálu s hrobkou katolických králů, jednodenní výlet je pak do některého z okolních měst Málaga, Córdoba atd.

Během našeho pobytu vše hradí Španělé a naopak my hradíme vše jim. Náklady budou asi 10000 Kč, velmi záleží na ceně letenek. Ačkoli výměna proběhne až za rok, chceme už na jaře 2019 mít hotové dvojice, aby si studenti mohli začít dopisovat.

Pokud máte zájem, zašlete vyplněnou přihlášku ve španělštině na email prochazkova.monika@malgym.cz. V případě dotazů či nejasností mi neváhejte napsat na stejný email.

Monika Procházková