21. 2. 2019
Jan Svěrák ve Filmovém klubu

Na naší škole už téměř rok funguje Filmový klub. Spojuje v sobě projekt Člověka v tísni Jeden svět na školách a zásadní snímky světové kinematografie. Těmi nás provádí bývalý učitel ZSV a dějepisu, filmový znalec a fanoušek Ondřej Bína.

“Filmáč” čas od času navštíví speciální host. Ve středu 6.2. nám oscarový snímek Kolja uvedl samotný režisér Jan Svěrák. Účast byla opravdu rekordní a i přes počáteční technické potíže bylo promítání vydařené. Mnoho z vás se nás ptalo, jak se nám podařilo získat tak věhlasnou osobnost. Divte se, nebo ne, ale stačilo pouze napsat paní produkční Jana Svěráka, se kterou se vše domluvilo. Nejtěžší tak ve výsledku bylo asi nebát se napsat.

Více fotografií z promítání naleznete zde.

A co bude dál?

PÁTEK 22.2. 15:00 - Německé expresionistické filmy s přednáškou Ondřeje Bíny

PÁTEK 1.3. 15:00 - Šedesátkový western Divoká banda s přednáškou Ondřeje Bíny

Pro více informací lajkněte náš facebook Filmový klub Malgymu nebo sledujte nástěnku Filmového klubu v přízemí vedle bufetu.

Na viděnou se těší otganizátoři:

Ondřej Nykl, Vojtěch Tydlitát, Františka Bakošová, Richard Janeček, Matyáš Lebeda, Tobiáš Kout a Jonáš Felkel