4. 3. 2019
Školní kolo SOČ

V posledním únorovém týdnu proběhla na naší škole obhajoba školních prací Středoškolské odborné činnosti. SOČ už po léta představuje vrchol studentských vědeckých aktivit a z úspěšných soutěžících se stávají vynikající vědci a odborníci v daném oboru.

Svoji práci představila studentka kvinty A. Botková a student oktávy Š. Zeman. Tématem práce první byl vliv spánkové deprivace na pracovní paměť adolescentů. V práci druhé se autor zaměřil na popis druhů pavouků, křísů a ploštic, které žijí na chráněné Vojkovské louce u Říčan. Oba protagonisté nejprve cca v 10 minutách seznámili posluchače z řad studentů a učitelů s podstatou a závěry výzkumu.

Poté následovala asi hodinová diskuse, kdy odpovídali na dotazy členů komise a spolužáků. V komisi zasedl ředitel gymnázia pan Ledvinka a vyučující biologie paní Hellerová a Peterová. Aby měli soutěžící zpětnou vazbu, z průběhu obhajoby byl pořízen zvukový záznam.

Doufáme, že se i příští rok najdou studenti, kteří nebudou litovat volného času a představí výsledky kvalitního výzkumu jako letos.

Více fotografií naleznete v galerii.

Mgr. Martin Vašák