9. 6. 2019
Americká návštěva v septimách

Opět jsme na půdě naší školy přivítali americké studenty, a to ze známé a velké univerzity Texas A&M.

30 vysokoškoláků studujících Human Resources se setkalo s našimi septimami, aby nejen prodiskutovali americké reálie a okruhy maturitních témat, ale aby též pomohli českým studentům procvičit cizí jazyk s rodilými mluvčími. Nakonec se konverzace rozběhly všemi směry, naši studenti naopak pověděli Američanům o českých zvyklostech a školství, či například kde najít ty nejlepší koláče (pro nás překvapivě po „americku“ zdvojený plurál tzv. kolaches).

Třešničkou na dortu pro nás bylo zjištění, že nově nabité kamarádství pokračovalo i mimo školní lavice, kdy se pár česko-amerických skupinek vydalo další den na večeři. Doufáme, že zůstanou v kontaktu a že se ti naši třeba někdy v budoucnu vydají za Velkou louži na návštěvu.