8. 12. 2019
Překladatelská soutěž

21.11. 2019 proběhlo na Malgymu prestižní překladatelské klání Juvenes Translatores, pořádané Generálním ředitelstvím pro překlady Evropské komise. Cílem soutěže je podpořit výuku cizích jazyků a propagovat povolání překladatele.

Soutěžící mohli překládat z libovolného úředního jazyka EU do kteréhokoli jiného úředního jazyka EU. Dvě studentky si zvolily překlad z angličtiny do češtiny, tři odvážní studenti to zkusili opačně. Na překlad náročného textu měli dvě hodiny čistého času a k dispozici papírové slovníky.

Seznam 28 vítězů (jeden z každé členské země EU) bude zveřejněn do začátku února 2020. Oceněním pro ty nejlepší bude slavnostní předání cen v Bruselu, kde je čeká bohatý program a setkání s profesionálními překladateli Evropské komise.

Všem zúčastněným studentům přejeme v soutěži úspěch!