16. 10. 2019
Turnaj v malé kopané

Minulé úterý se naši mladší žáci a starší žákyně zúčastnili turnaje škol Prahy 1 v malé kopané Na Františku.

Mladší kluci ve složení Pšenička, Slabý, Machar, Biancon, Rys, Háša Hulpach, Petr, Bazala a Bžoch po velkém boji obsadili 5. místo. Kopaná byla pěkná na pohled a kluci se velmi rychle sehráli. Bavilo je to tak, že v průběhu turnaje si při čekání na zápas neustále kopali. Ráda bych vyzdvihla pěkný výkon brankáře Slabého, který v tomto případě nedostál svému jménu.

Starší holky obsadily krásné 2. místo ve složení Krausová, Dodds, Vignerová, Bakošová, Holišová, Včeličková, což je velmi pěkné, protože v týmech dalších škol byly holky fotbalistky. Náš první zápas působil velmi chaoticky a dosti šíleně… Byl to ale ten jediný, který jsme prohrály. Holky se vzmužily, začaly být razantnější, přestaly ječet, začaly si přihrávat a také občas zvedly hlavu od míče, což pomohlo k lepší orientaci a snaze o kombinaci při tahu na branku. Také přestaly běhat za míčem úplně všechny a svou hru roztáhly na celé hrací pole. Začaly dávat góly! Blahopřeju! A musím říci, že jsem se už dlouho takhle nepobavila, děkuji!

Jitka Kováříková