Gymnázium

Le Mans v Praze

V rámci programu Erasmus Plus jsme na Malgymu přivítali skupinu osmnácti středoškolských studentů z francouzského Le Mans.

Díky francouzštinářům z vyššího gymnázia naši hosté poznali nejvýznamnější pražské památky, navštívili Karlštejn a současně nahlédli do každodenního studentského i rodinného života v České republice.

Exkurze do vápenky

Berlova vápenka u Třemošnice je jedinečnou technickou kulturní památkou dokládající tradici a historii výroby vápna pod Železnými horami. Evropskou raritou byla 5 km dlouhá lanovka, která vedla z vápencových dolů. Vápenka fungovala v letech 1880 až 1960 a v současné době je zde expozice dějin vápenictví, kterou si tercie B prohlédla.

Součástí exkurze byl i výlet na nedalekou zříceninu hradu Lichnice a jarní botanický kvíz.

Více fotografií naleznete v galerii.