15. 10. 2018
Studentský štafetový maraton

Dne 10. 10. jsme se my, studenti vyššího gymnázia, sešli na výstavišti v Holešovicích, abychom změřili síly s ostatními školními týmy. Každý tým sestával z devíti studentů doplněných jedním zaměstnancem školy, kteří si maratonskou trať (42 km) rozdělili. Nás doplnil pan profesor Komoň a s časem 16:42 byl našemu týmu výraznou pomocí, když tento čas znamenal druhý nejrychlejší z našeho týmu. Nejrychlejším byl Mikuláš Valo ze septimy B s časem 16:15. Pod sedmnáct minut zaběhl ještě Jan Chytil za 16:54 ze stejné třídy.

Pro studenty, kteří už měli své úseky za sebou, čekalo několik zajímavých stánků. Mohli jsme si nechat namasírovat bolavé nohy, poslouchat přednášku o levném cestování od Michala Škody, organizátora LowCost race, nebo zaplnit prázdné žaludky gulášovou polévkou. Po doběhnutí všech týmů nás čekalo vyhlášení. V konkurenci devatenácti týmů jsme se umístili na krásném 8. místě.

Kryštof Sgalitzer