26. 2. 2020
Čestné uznání za vynikající překlad

Adam Šlegl (septima B) z Malostranského Gymnázia v Praze je jedním ze čtyř českých studentů, kteří v letošním roce získali čestné uznání v celoevropské překladatelské soutěži Juvenes Translatores.

Do soutěže se zapojilo celkem 3 116 středoškoláků ze 740 škol z celé EU. V České republice soutěžilo 89 mladých překladatelů ze 21 středních škol. Adam překládal poněkud neobvykle z češtiny do angličtiny, přestože není jeho mateřštinou. Rozhodl se tak proto, že se v češtině necítí dostatečně silný. V angličtině však zjevně exceluje, což ocenili také hodnotitelé soutěže z řad profesionálních překladatelů.

V pondělí 23. března se Adam za odměnu zúčastní překladatelského workshopu v Evropském domě v Praze, který povedou pedagogové z Ústavu translatologie Univerzity Karlovy.

Srdečně blahopřejeme!