27. 2. 2021
Školní kolo SOČ

I letos, v této těžké době proběhlo školní kolo Středoškolské odborné činnosti. Online, takže premiéra. S obhajobou vystoupil student septimy Šimon Bartoň.

Tématem práce je "Překlad a rozbor vybraných básní z básnické sbírky 100 Gedichte (100 básní) Tilla Lindemanna", která soutěží v kategorii Teorie umění, kultury a umělecké tvorby. Jak asi víte Till Lindemann je nejen básník, ale i frontman skupiny Rammstein.

Úroveň obhajoby byla vynikající. O tom svědčí i fakt, že debata trvala přes hodinu a otázky Šimonovi pokládali učitelé i studenti. Máte-li zájem, podívejte se na tento odkaz, kde Šimon svoji práci představil.

Autorovi přejeme úspěšnou obhajobu i v krajském kole, které proběhne v polovině dubna.

M. Vašák