19. 5. 2021
Organizace výuky od 24.5.

Vážení rodiče, milí žáci,

podle informací z MŠMT, se od pondělí 24. května vrací do školy v plném režimu bez rotace tříd také vyšší gymnázium.

Žáci se budou na začátku 1. hodiny testovat metodou PCR, kromě žáků, kteří předloží potvrzení o testu nebo prodělaném covidu. Interval testování je stanoven na 14 dnů.

Pokud se žák z důvodu nepřítomnosti ve škole v den PCR testování odběru nezúčastní, bude následně po příchodu do školy otestován antigenním testem. Ten pak musí absolvovat i v následujícím týdnu (antigenní testování má nařízený interval 1x týdně), než bude znovu zařazen do 14denního cyklu PCR testování.

Maturanti se před zahájením didaktických testů otestují antigenními testy – pokyny předala paní zástupkyně Veverková.

Tělocvik vyučujeme stále venku kvůli nedostatečné ploše tělocvičen.

Další hygienická opatření včetně povinnosti zakrytí dýchacích cest platí zatím beze změny.

Třídy, které nastupují, budou mít automaticky přihlášené školní stravování.

Tomáš Ledvinka