19. 9. 2021
Maturanti zasadili lípu

Covid změnil život studentů, jejich přípravu na maturity, ples i následné rozloučení s gymnáziem.

Naši maturanti na rozloučenou přinesli malou lípu, aby byla symbolem, připomínkou nejen jejich úspěšného studia i maturity, ale i období, kdy jsme se chtěli setkávat, chtěli studovat, ale nebylo to možné. Období, kdy jsme věřili, že bude lépe (líp). Lípa se stala již v minulosti pro svou vůni, krásnou korunu i vlídný stín symbolem ochrany, pomoci a lásky. Listy připomínají svým tvarem srdce. Lidé věřili, že dokáže odehnat zlé duchy a svou energií zbaví člověka chmurných myšlenek.

Bývalí studenti - maturanti přišli první den nového školního roku a zasadili spolu se svými učiteli tento národní symbol nedaleko svého gymnázia ve Vojanových sadech.

Více fotografií naleznete v galerii.