29. 11. 2021
Stříbro z Agory

Ve čtvrtek 25. listopadu zažil tým našich sextánů slavný a smutný den zároveň.

Podařilo se jim získat úžasné druhé místo v celopražské debatní soutěži Agora! Porazili takové favority, jako je všemi obávaná Zatlanka a Kepler. Debatovalo se na témata předem připravená i naostro. Studenti si měli připravit argumenty pro i proti na dvanáct témat, namátkou například na otázku, zda by ČR měla ve své zahraniční politice vždy upřednostňovat dodržování lidských práv před ekonomickým ziskem nebo jestli by ČR měla mít právo vyvlastnit pozemky strategického významu. Zaznívaly argumenty věcné, erudované. Nad to naši studenti ukázali, že kultura řeči je přirozenou součástí jejich projevu. Tím vším si získali obdiv nejen poroty, ale i podporu studentů z ostatních týmů. I to nejspíš rozhodlo o tom, že titul Nejlepšího debatéra získal náš student Karim Ismail ze 6.AG. Téměř až neuvěřitelným happyendem pak působilo závěrečné potřásání rukou našich stříbrných a vítězů z Gymnázia Na Vítězné pláni. Krásný způsob, jak navázat nová přátelství, ne?

P. S. Byly to teda nervy, to vám povím.

Čest vítězům, sláva Malgymu!

Šimáčková, čj-zsv