30. 11. 2021
Pokyny k testování od 6.12.

Vážení rodiče, milí žáci,

každý týden vzrůstá počet pozitivně testovaných žáků naší školy. Proto jsme se rozhodli, že na pondělí 6. prosince zajistíme otestování celé školy, tedy i žáků a zaměstnanců očkovaných a těch, kteří prodělali covid v posledním půlroce.

Základní informace:

• Testování provedeme antigenními testy – testy pro očkované, které nedostaneme od státu, zakoupí škola – nebudou z limitu zdarma poskytovaných testů na pojišťovnu.
  • Testovat budeme celé třídy v obvyklém termínu – pondělí 7:45 – přijďte prosím o chvilku dříve.
  • Povinné testování se týká stále pouze žáků neočkovaných.
  • Očkovaným a těm, kteří prodělali covid před méně než 180 dny, testování nabízíme a zároveň apelujeme, aby se v zájmu omezení rizika šíření nemoci přišli dobrovolně otestovat. Pokud se někdo rozhodne své dítě netestovat, napište toto prosím třídnímu učiteli a na testování ho neposílejte.
  • Případný pozitivní záchyt je nutno ověřit PCR testem na certifikovaném místě.
  • O negativním výsledku testu nevydáváme žádné potvrzení
  • Testování organizujeme s vědomím zřizovatelů obou škol.

Posílám pokyny z MŠMT k testování příští pondělí a k vyhlášení nouzového stavu.

Tomáš Ledvinka