25. 10. 2021
Akce třídy 5.B

První říjnový týden měli žáci 5.B pěkně nabitý.

Nejprve v pondělí 4. října navštívili kostel Panny Marie Vítězné, kde absolvovali program "Stopy aneb Dobrodružná výprava po stopách Pražského Jezulátka".

Během programu se žáci seznámili s kostelem Pražského Jezulátka, jeho historií a současností. Při plnění aktivit různého typu žáci prozkoumali barokní interiér kostela a sami si vyzkoušeli,  k  čemu různá místa v kostele slouží. Navštívili také přilehlý klášter karmelitánů. Největším lákadlem programu však byla prohlídka běžně nepřístupné věže kostela, kde si žáci mohli vyzkoušet zvon a shlédnout na malostranské střechy z trochu jiné perspektivy. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Ve čtvrtek 7. října žáci vyrazili na celodenní výlet. Jejich cílem byl tentokrát zámek Loučeň a přilehlé zámecké labyrinty. Cesta byla vzhledem k několika přestupům trochu "dobrodružnější", ale žáci vše zvládli! A tak jsme si mohli v klidu užívat komentovanou prohlídku v dobovém kostýmu. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací ze života Thurn-Taxisů a také "na vlastní kůži" vyzkoušet některé činnosti. Např. zahrát skladbu na klavír, na který kdysi na Loučeni hrál Bedřich Smetana.

Po skončení prohlídky se žáci mohli vrhnout na prozkoumávání některých zámeckých labyrintů a nakonec do obchůdku se suvenýry. Fotografie z výletu zde.

Už nyní se těšíme, až někdy opět vyrazíme společně mimo školní lavice vstříc společným dobrodružstvím.

třídní učitelka Mgr. Marcela Zobalová