Španělsko

V rámci projektu Erasmus + odjelo pět studentek a dvě učitelky do španělské Granady. S jakými dojmy se vrátily?

Více fotografií z výjezdu naleznete zde v galerii.

Nádherné a veliké katedrály! Když máš sraz se Španělem, nemá cenu chodit s předstihem, maximálně na čas, ale Španěl stejně přijde tak za čtvrt až půl hodiny.

Všude chaos a zmatek, nikdo kromě nás a Norů nebyl na místě včas. Nevěděli jsme, jaké aktivity nás čekají, co budeme dělat. Hádky kvůli špatné organizaci by jiné rozdělili, nás však sblížili. Čím víc jsme hledali, jak moc rozdílní jsme, tím více jsme si uvědomovali, že jsme si bližší, než jsme čekali.

Pořádné jídlo vám nabídneme až okolo třetí odpoledne. Ale bacha...timemanagement, prosím vás, nic takového nefunguje.

Nádherná orientální architektura, mořské potvory všeho druhu na talíři, srdeční Španělé, kteří však nikam nespěchají. Jsem vděčná za možnost účastnit se projektu Erasmus +, za možnost potkat učitele a studenty z různých koutů Evropy, za možnost poznat odlišnosti našich kultur.

Svoje rozpaky z pobytu jsme neskrývaly. Dokonce jsme si vysloužily titul Ledové královny. Ale Španělsko jsme si užily i přes chaos, rozhození našich žaludků a nepřízeň počasí. Granada je krásné město, kde se střetávají lidé z celého světa a vytvářejí nepopsatelnou atmosféru.

Jsme nezvózní a strašně rychlí. Vyžadujeme přesnost, jasnost. Za čím se ale honíme? Spokojenost to nemůže být, protože tu věčně vystresovaný jedinec nedohoní.

zdroj: 14.12.2016 / Malé stránky, 4.vydání 2016/2017

Foto: